|
|
Prispevki (403) -  Pavle Rožnik: Zamenjava: Prirejeno po NPZ 2022 za učence v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Oskrbnik živali v živalskem vrtu: Prirejeno po NPZ 2022 za učence v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Kako je Peter Klepec moč dobil: Prirejeno po NPZ 2021 za učence v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Povodni mož dobi prijatelja: Narejeno po Nacionalnem preverjanju znanja 2021 v 3. razredu.
-  BBP - Češke pravljice: Izbor čeških ljudskih pravljic
-  Babi bere: Baškirske pravljice: Pravljice lahko poslušate s te spletne povezave, lahko pa si jih tudi naložite na telefon ali računalnik.
-  Babi bere pravljice - Italijanske narodne pravljice : Pravljice lahko poslušate s te spletne povezave, lahko pa si jih tudi naložite na telefon ali računalnik.
-  6 Marsovcev: Opazuj in določi razlike med posameznimi Marsovci.
-  Kaj se skriva za večkratniki? - 2: Za večkratniki števil 6, 7, 8 in 9 se skriva slovensko mesto. Ga poznaš?
-  Kaj se skriva za večkratniki? - 1: Ko odkriješ večkratnike števil 3. 4 in 5. se za njimi prikaže slika kraja na Vipavskem. Ga mogoče poznaš?
-  Čudovita zgodovina kruha: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 6. razreduKviz praviono deluje v Microsoft Edge in Google Chrome.
- Načrt učilnice: Vprašanja ob ogledu Načrta učilnice v učbeniku Družba in jaz 1.
-  Strip: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 9. razredu.
-  Velika kopriva: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Gligor Popovski: Roke: Prirejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom
- Jean de La Fontaine: Hrast in trstika: Narejeno po NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Navadna lisička: Narejeno po
NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2020 v 9. razredu
v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
- Bralni projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA 2020/2021: Z začetkom šolskega leta se začne projekt Naša mala knjižnica, projekt, ki je namenjen spodbujanju branja in predstavitvi slovenskih mladinskih avtorjev na malo drugačen način. V začetku šolskega leta prijavljenim otrokom razdelimo delovne zvezke z nalogami na temo predstavljenih knjig. Projekt je zasnovan tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost skozi skupno poustvarjanje v razredu. V sklopu projekta izvajamo tudi različne dodatne dejavnosti (pismo presenečenja, ki ga za otroke napišejo avtorji knjig, medšolska izmenjava literarnega junaka, detektivska naloga, nagradni natečaj ob zaključku projekta). Primerno tudi za vrtce. Več na www.nasamalaknjiznica.si.
-  Igra Dežne kapljice (Raindrops): Izračunaj račun v dežni kapljici, preden ta pade na vodno gladino. Igre je konec, ko 3 kapljice padejo v vodo. Enostavna možganska telovadba za vse starosti: vaja v hitrem računanju in zapisovanju števil.
-  Matematična piramida (do 20): V prazne kvadratke vnesi rezultate. Če rešiš pravilno, se ti pokaže naslednja piramida z novimi števulu.
-  Matematična piramida (do 100): V prazne kvadratke vnesi rezultate. Če rešiš pravilno, se ti pokaže naslednja piramida z novimi števulu.
- Slova na izi: Besedilo v navodilu: Razlage v učbenikih so včasih zapletene in razvlečene in polne pametnih izrazov, da se je čez vse zapisano težko prebiti. Najhuje pa je, da gre, vsaj pri slovenski slovnici, za preproste stvari, ko jih enkrat razumeš. Vsakdanje, ker jezik govorimo in ga poznamo. Filmčki SLOVA NA IZI bodo marsikomu v pomoč.
-  Koliko pik je na domini?: Preštej ali seštej, koliko je pik na domini.
-  Pošastna poštevanka: Naloga je namenjena utrjevanju oz. preverjanju znanja.
-  Živali na kmetiji: Izberi žival, klikni na buciko in poišči ustrezno besedo za žival.
-  Živali na kmetiji - pari: Na sliki je odrasla žoval. kako se imenuje njen mladič? Poišči ustrezen par.
-  Živali na kmetiji - spomin: Na 20 kartivah so narisane različne živali. Tvoja naloga je, da poiščeš samico in njenega mladička-.
-  Živali na kmetiji -križanka: Klikni na številki v križanki. Pokaže se ti novo okence, kamor vpišeš iskano besedo, in klikneš OK.
-  Mia famiglia: Utrjevanje sorodstvenih vezi s pomočjo vislic.
-  Dolina smrti: S pomočjo besedila izpolni manjkajoče podatke.
- Angloamerika: Kviz namenjen utrjevanju.
-  Avstralija z Oceanijo: Nekaj osnovnih pojmov v križanki. Pri odgovorih z dvema besedama izpusti presledek.
-  Rastline in živali v naravnem okolju: Učenci s klikom na sličico povežejo rastlino ali žival z njenim okoljem.
-  Rastline in živali naših gozdov: Učenec pravilno umesti besedo h krogcu.
-  Gozdne živali: Učenci poiščejo pare tako. da z miško povlečejo ime živali k ustrezni sličici.
-  Kje živim?: Učenec ali skupina učencev se pomeri v konjski dirki v poznavanju rastlin, živali in okolij, v katerih živijo.
-  Živali tekočih voda (vislice): Igra, pri kateri ućenec ugiba črke neznane besede in se za vsako napako izbriše en cvetni listič.
-  Naravno okolje - travnik ( križanka): Učenci v križanko vpišejo ime rastline ali živali, ki jo prikaže sličica. Če je rešitev pravilna, se v spodnje polje zapiše rastlina, ki je ni v križanki. Narejeno po učbeniku DZS Naša ulica 4.
-  Naravno ali grajeno okolje?: Učenec klikne na ustrezno besedo. Če je prava, se pod njo prikaže slikca.
-  Grajeno okolje - sadovnjak (pari): Ućenec klikne na buciko in poišče ustrezno sličico. Narejeno po učbeniku DZS Naša ulica 3.
-  Življenjska okolja 1: Učenec umesti živali in rastline v njihovo življenjsko okolje. Za pomoč so vpisana imena.
Naloga je narejena po učbeniku DZS Naša ulica Spoznavanje okolja 3. razred.
-  Življenjska okolja 2: Učenec uredi pare sličice in besedila.
-  Naravno okolje - gorski svet: Učenci v prazna polja vpišejo imena rastlin in živali gorskega sveta. Pomagajo si lahko z učbenikom Naša ulica 3.
-  Naravno okolje- gozd (pari): Učenec s klikom na prazno polje poišče pare. Naloga je narejena po učbeniku DZS Naša ulica 3.
-  Grajeno okolje - polje: Učenci poiščejo imena rastlin in živali. S klikom na buciko, izberejo ustrezno besedo. Na koncu preverijo rešitev s klikom na modri gumb.
-  Grajeno okolje - park (pari): Učenec s klikom na prazno polje poišče pare. Naloga je narejena po učbeniku DZS Naša ulica 3.
- Štejem do 100 : Prepoznavanje števil do 100
- Urejanje števil po velikosti: Razporedi tako, da posamezno število povlečeš na ustrezno mesto. Napiši vsa števila med dvema večjima številoma. Učni list se lahko natisne tudi v pdf obliki.
-  Angleščina 4. do 9 razred - spletna učilnica Barbare Jan: Besedišče in vaje z besedili je vezano na učbeniški komplet Messages, ker ga uporabljamo pri pouku. Vaje slovnice so namenjene vsem.
-  Glasbena učilnica: Glasbena vadnica je namenjena predvsem učencem glasbene šole, vendar bodo tu lahko tudi ostali utrjevali in nadgrajevali svoje glasbeno znanje.
- Pojmovnik teorije glasbe: Zanimiva predstavitev glasbene notacije za najmlajše pa tudi za večje in predvsem tiste, ki obiskujejo nižjo glasbeno šolo.
-  Anže Kopitar – hokejska zvezda: Narejeno po NPZ 2018 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
- Miha Mate: Prekinjena predstava: Narejeno po NPZ 2018 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Moj dom: Sklop 8 nalog o hiši in prostorih v njej
-  Zdravilne rastline 1: Učenci preverijo svoje poznavanje najbolj pogostih zdravilnih rastlin iz svojega okolja. Uporabljene fotografije so prosto dostopne na spletu. Sem sodi tudi skrivanka Zdravilne rastline 2
- Naša zgodovina v 2 minutah: Zgodovina Zemlje in njenih prebivalcev v samo 2 minutah. Pretresljivo:iz niča v nič.
-  Vinko Möderndorfer: Kot v filmu: Kviz je narejen po NPZ 2018 v 6. razredu.
-  Beremo, beremo 2: Kako dobro poznaš tuje mladinske pisatelje in njihova dela? Kaj pa slovenske? Reši še: Beremo, beremo 2.
-  Beremo, beremo 1: Kako dobro poznaš slovenske pisatelje-ice in njihova dela za mladino? Kaj pa tuje? Reši še Beremo, beremo 2.
-  Dirka za veliko začetnico: Učenec ali skupina učencev se pomeri v konjski dirki v poznavanju pravilne rabe velike začetnice v zemljepisnih lastnih imenih.
-  Zapis števil do 100: Dana števila zapiši z besedo.
-  Poštevanka - množenje: Z miško prenesi zmnožek ustreznemu računu. Če si pravilno izračunal. števila izginejo.
-  Poštevanka - deljenje: Z miško prenesi količnik k ustreznemu računu. Če si pravilno izračunal. števila izginejo.
-  Izračunaj vsoto 2: V prazne kvadratke vpiši vsote števil. Vsaka pravilno izračunana naloga te vodi k naslednji piramid z novimi števili.
-  Izračunaj vsoto 1: V prazne kvadratke piramide vpiši vsote števil. Vsaka pravilno izračunana naloga te vodi k naslednji piramidi.
-  Bralnik ali knjiga? (NPZ 2013): Narejeno po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja.
-  Kaj jemo in pijemo?: Sklop nalog za utrjevanje italijanskega besedišča.
-  Pobegnimo s Piko Nogavičko: Narejeno po NACIONALNEM PREVERJANJU ZNANJA 2014 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Koruzna mineštra: Izdelano po NPZ 2011 ob koncu 3. izobraževalnega obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Navodila za barvanje: Izdelano po NPZ 2010 ob koncu 3. izobraževalnega obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Kaj se skriva pod številkami?: Z odkrivanjem polj učenci spoznavajo podrobnosti maske, na katere bodo morali biti pozorni pri opisu. Ugotovijo, da se pod polji s številkami skriva kurent. Prispevek k nalogi
<a href="http://uciteljska.net/ucit_search_podrobnosti.php?id=748">Opis kurenta</a>
-  Hopsasa, drajsasa, pustne smo šeme: Reševanje naloge je primerno za utrjevanje znanja o slovenskih pustnih šemah.
-  Prešerna premetanka 1: Premeči črke in napiši pravilne besede.
Vse besede so povezane z našim največjim slovenskim pesnikom.
-  Pustna premetanka: Premeči črke in najdi besedo za slovensko maškaro.
-  Pust na Slovenskem: Kako dobro poznaš slovenske maškare? Poišči pare in jih z miško povleci skupaj.
-  Pismo: Za spletni kviz sem uporabila besedilo iz NPZ 2012 ob koncu 2. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
- Domače branje 5. razred, zabavna naloga: Uredi pare, k vsakemu pisatelju, pisateljici, umesti naslov knjige
-  Spreganje glagolov v sedanjiku: V prazno polje vpiši pravilno obliko glagola v sedanjiku.
-  Peter in volk: Po ogledu glasbene pravljice lahko učenci naredijo še spletno nalogo, kjer morajo prepoznati glasbil, ki poosebljajo glavne osebe.
-  Maratonec Miha : Klikni z miško na narobe zapisano besedo in popravi začetnice.
-  Velika ali mala začetnica?: Za utrjevanje ali preverjanje znanja.
-  Sonce, Zemlja, Luna: V kvizu lahko tekmuješ sam proti računalniku ali pa se pomeriš s svojimi sošolci.
-  Iz velikega majhno - pomanjševalnice: Dani besedi poišči in napiši pomanjševalnico!
Vir uporabljenih ilustracij: https://melonheadzillustrating.blogspot.si/
-  Od 1 do 9 - 1. del: V prazna polja vnesi številke od 1 do 9, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
-  Od 1 do 9 - 2. del: V prazna polja vnesi številke od 1 do 9, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
-  Sestavljeni računi: Nalogo lahko rešujejo učenci individualno, lahko pa jo uporabimo tudi tako, da jo projiciramo na belo tablo in tekmujejo, kdo bo račune prej in pravilno rešil.
-  Kolikšen del celote? : Prepoznavanje delov celote.
-  Kateri računski znak manjka?: Klikni na računski znak, da bo enačba pravilna.
-  I contrari 1: Besedi poišči njeno protipomenko. Reši tudi I contrari 2.
-  Sopomenke - 1. vislice: S pomočjo vislic učenci iščejo sopomenke danim besadam (samostalnikom). Naredi tudi Sopomenke 2 in Sopomenke 3.
-  Diminutivi (pomanjševalnice): Dani besedi poišči pomanjševalnico in jo vpiši v prazen okvirček.
-  Parole di Natale: Z miško povleci besedo k pripadajoči slikici.
-  I contrari 2: Besedi poišči njeno protipomenko.
-  Gli aggetivi - le emozioni: K sliki povleci pripadajočo besedo.
-  Pa še malo geografije 2: Spletni kviz je narejen po NPZ 2011 in 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Pa še malo geografije 1: Spletni kviz je narejen po NPZ 2007 in 2009 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Milan Jesih: Deseti raček: Spletni kviz je narejen po NPZ 2006 ob koncu 3. obdobja.
-  Matematični Kenguru 1: Namesto nalog v papirni obliki lahko otroci rešujejo spletne naloge v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru in sestavljene po vzoru nalog s prejšnjih tekmovanj. V ta sklop nalog sodijo še:Matematični kenguru 2,Matematični kenguru 3 in Matematični kenguru 4.
-  Kateri čas je pravi?: V katerem času so glagoli? Klikni na ustrezno skrinjico.
-  Katerega spola sem?: Ugotovi, katerega spola so našteti samostalniki.
-  Maček posebne sorte: Spletni kviz je narejen po NPZ 2007 ob koncu 3. obdobja.
-  Iščemo najlepšo slovensko besedo: Spletni kviz je narejen po NPZ 2006 ob koncu 3. obdobja.
-  Svetlana Makarovič: Hrčkova hruška: Prirejeno po NPZ 2017 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Albin Belar - naravoslovec, seizmolog in naravovarstvenik: Spletni kviz je narejen po NPZ 2006 ob koncu 3. obdobja.
-  Vremenska napoved: Za preverjanje razumevanja neumetnostnega besedila sem uporabila NPZ 2017 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Numeri, numeri, numeri: Sklop nalog za utrjevanje zapisa števil do 100.
-  Dirka z enačbami: Zabavna konjska dirka za 1 do 5 tekmovalcev, ki se pomerijo v reševanju enačb.
-  Naloge iz LUM 3: Naloge so narejene po NPZ 2016 in uporabne tudi za preverjanje ob koncu 9. razreda.
-  Zlato v Olševi: Spletni kviz je narejen po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Dove c'è un cane?: Kje je psiček? Pri reševanju moraš izbrati pravilni predlog.
-  Che ore sono?: Ali veš, koliko je ura? Preizkusi svoje znanje italijanščine v različnih nalogah.
-  Dove vivo? Chi sono?: Sklop različnih nalog za utrjevanje oz. preverjanje znanja o državah, narodnostih in glavnih mest.
-  Zima za dva: Naloga je narejena po NPZ 2013 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  I mesi dell'anno (Meseci v letu): Pod slikice vpiši imena mesecev.
-  Paesi del mondo (Države sveta): Kako dobro poznaš države sveta? V prazne okvirčke vpiši njihova imena v italijanščini.
-  I miei vestiti 1: S pomočjo slike učenci prepoznavajo oblačila, obutev in pokrivala. Naloga je primerna za utrjevanje.
-  I miei vestiti 2: S pomočjo slike učenci prepoznavajo oblačila in obutev. Naloga je primerna za utrjevanje.
-  Cosa mi metto? 4: Uredi pare tako, da z miško povlečeš sliko k besedi (ali obratno).
-  Cosa mi metto? 3: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
-  Cosa mi metto? 2: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
-  Cosa mi metto? 1: Uredi pare tako, da z miško povlečeš besedo k pripadajoči sliki.
-  I miei vestiti (Moja oblačila): Sklop različnih naloge za utrjevanje besedišča.
-  Le professioni (Poklici): Sklop različnih nalog za učenje in utrjevanje besed (prepoznavanje, pisanje).
-  Cosa mi metto? - il cruciverba: Križanka za utrjevanje pravilnega zapisa besed.
-  Sopomenke - 2. vislice: Danim besedam (pridevnikom) poišči sopomenke.
-  Sopomenke - 3. vislice: Učenci na zabaven način iščejo sopomenke danim besedam (glagolom).
-  Protipomenke - 1. vislice: Učenci na zabaven način iščejo protipomenke danim besedam.
-  Protipomenke - 2. vislice : Danim besedam poišči protipomenke.
-  Protipomenke - 3. vislice : S pomočjo vislic učenci iščejo protipomenke danim glagolom.
-  Devet črk - poišči besedo II: Še ena naloga za trening branja.
-  Mlaka: Ob prispevku učenci spoznajo mlako. Pri tem spoznajo pomen življenja v in ob mlaki. Seznanijo se z rastlinskim in živalskim svetom mlake. Svoje znanje pokažejo z rešitvijo kvizov na to temo. V povezavi z mlako so v prispevku prisotne tudi uganke.
-  Prijazna kravica: Naloga je narejena po NPZ 2016 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Velikonočni simboli: Učenci povežejo sliko in besedo, ki ustreza simbolu.
-  Matematični Kenguru 4: 25 nalog v spletni obliki za reševanje v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru.
-  Matematični Kenguru 3: Spletne naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru. Narejene so po starih tekmovalnih nalogah.
-  Matematični Kenguru 2: Namesto nalog v papirni obliki lahko otroci rešujejo spletne naloge v računalniški učilnici ali doma. Naloge so namenjene pripravi na mat. tekmovanje Kenguru.
-  Prikazi - obrnjeno učenje: Posnetek je primeren za obrnjeno učenje ali kot uvod v snov. Učenci spoznajo vse vrste kombinatoričnih prikazov - puščični in drevesni prikaz, prikaz s preglednico. Po učbeniku Svet matematičnih čudes 5, založba DZS.
- Človeške kosti: S pomočjo slike človeškega skeleta učenci prepoznavajo človeške kosti. Naloga je primerna za utrjevanje.
- Ustavno sodišče RS: Ilustrirana Ustava Republike Slovenije - izbor členov.
-  Naloge iz LUM 1: Spletni kviz je narejen po nalogah iz NPZ 2010 (naknadni rok) ob koncu 3. obdobja in uporaben za preverjanje ali ocenjevanje znanja.
-  Naloge iz LUM 2: Spletni kviz je narejen po nalogah iz NPZ 2010 in uporaben tudi za preverjanje ob koncu 9. razreda.
-  Prikazi podatkov in vzorci 3: Narejeno po NPZ ob koncu 2. obdobja. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
-  Prikazi podatkov in vzorci 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za 4. razred. Naloge nam lahko služijo tudi pri dodatnem pouku.
-  Prikazi podatkov in vzorci 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
-  Naloge iz geometrije 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo pri dodatnem pouku ali preverjanju znanja ob koncu šolskega leta.
-  Naloge iz geometrije 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
-  Naloge s števili 2: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2007 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
-  Naloge s števili 1: Narejeno po matematičnih nalogah raziskave Timss 2011 za učence 4. razreda. Naloge lahko uporabimo tudi pri dodatnem pouku.
-  Menjanje sličic: Ena izmed nalog iz publikacije Matematične naloge raziskave Timss 2011. Uporabimo jo lahko tudi pri dodatnem pouku.
-  Medsebojna lega premic: Naloga služi prepoznavanju različnih vrst premic in matematičnemu zapisu njihove medsebojne lege.
-  Možgani in vid: Naloga je narejena po NPZ za 9. razred leta 2016.
-  Kovačeva hvaležnost: Naloga je narejena po NPZ 2016 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Slovenska imena mesecev: Včasih so se uporabljala slovenska imena mesecev, potem pa so jih spodrinila tista, ki jih uporabljamo danes. Kako dobro jih poznaš? Klikni na ustrezne pare.
-  Državni prazniki: Poveži praznik in mesec, v katerem je.
-  Iz glasbene skrinje: 4 različne naloge, narejene po učbeniku Glasbena umetnost 5 /Radovednih 5, za utrjevanje ali preverjanje znanja v 5. razredu.
-  B. Štampe Žmavc: Vsakdan: Narejeno po NPZ 2013 ob koncu 2. obdobja.
- Kdo je napravil Vidku srajčico: Iz otroške oddaje Pozabljene knjige naših babic: kombinacija lutkovne igrice in animiranega filma. (produkcija RTV Slovenija). Trajanje 15.10 minut.
-  Matematika malo drugače: Zaporedje, seštevanje in odštevanje malce težje.
-  Slovenska mesta - anagrami: Pred teboj je nekaj premetank iz imen slovenskih mest.
Pozabavaj se!
-  GRAD: Zabavna naloga za sprostitev
-  Kje so naša mesta?: Klikni na buciko in prikazal se bo seznam mest. Klikni na ime mesta, za katerega meniš, da je pravo.
-  Kako mi je ime?: Pozorno prebiraj besedilo z opisi deklet. Ugotovi njihova imena in jih vpiši.
-  Uredi števila po velikosti: Naloge so namenjene utrjevanju prepoznavanje večjega števila od manjšega in obratno.
Vir slik: Melonheadz Illustrating.
- Žuželke in pajki - eko bralna značka: Spletni kviz za eko bralno značko. Pripravljen na podlagi knjige Žuželke in pajki iz zbirke Pustolovec.
- Plenilci - eko bralna značka 2: Spletni kviz, ki ga učenci rešujejo ob branju knjige Plenilci (zbirka Pustolovec).
- Plazilci - eko bralna značka: Spletni kviz za eko bralno značko. Kviz se nanaša na knjigo Plazilci iz zbirke Pustolovec.
-  Nevarno vreme - eko bralna značka: Spletni kviz za eko bralno značko. Narejen po knjigi Nevarno vreme iz zbirke Pustolovec.
-  Naš žejni planet - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
-  Ogrožena narava - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
-  Energija za prihodnost - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
-  Podnebna kriza - spletna bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
-  Onesnaženi planet - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
-  Odpadki in recikliranje - spletna eko bralna značka: Ena od šestih spletnih nalog iz zbirke Zelena knjižnica.
-  Zanke in uganke: Skušaj rešiti nekaj ugank v štirih različnih tipih nalog.
-  Kdaj?: Umesti poved v ustrezen predalček.
-  Sadje in zelenjava: Vaja za branje malih tiskanih črk.
- Kaj se ujema?: Poveži pojme z ustrezno povedjo
-  Sestavimo zgodbico : Prisluhni in klikni.
Naloge so namenjene utrjevanju branja.
Prvi sklop nalog s sličicami ti pomaga uriti gibanje z očmi ter prilagajanje slušnega vtisa s slikovnim.
V drugem sklopu poslušaj in hkrati beri besedilo. Ko naletiš na napačno besedo, jo s klikom popravi. S tem vadiš razumevanje prebranega in usklajevanje vidnega s slišnim.
-  Drzna zamisel: Narejeno po NPZ 2016 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Za otroke z otroki: likovni natečaj objava otrokove pravice poved stavčni členi samostalnik pridevnik zaimek glagol besedna družina besedna zveza
- Kolišče - virtualna rekonstrukcija: Rekonstrukcija predstavlja pogled na koliščarsko naselje
- Kolišče - virtualna rekonstrukcija: Rekonstrukcija predstavlja pogled na koliščarsko naselje
-  Poznam svoje berilo: Kviz je narejen po berilu Radovednih 5 za 4. razred.
-  Kekec in Bedanec: Narejeno po NPZ 2015 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Zaokrožimo na desetico: Zaokrožimo na desetice - bodimo pozorni na enice!
-  Kekec: Narejeno po NPZ 2014 v 6. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Protipomenke: Učenci danim besedam poiščejo in zapišejo protipomenke.
-  Sopomenke: Učenci danim besedam poiščejo in zapišejo sopomenke.
-  Katero število sledi?: Katero število sledi v danem zaporedju števil? Vpiši ali klikni na pravo!
-  Beseda iz besede 4: Učenci iz danih besednih zvez tvorijo samostalnike.
-  Beseda iz besede 3: Učenci iz pridevnikov tvorijo samostalnike.
-  Beseda iz besede 2: Učenci poiščejo in zapišejo ustrezne besedne zveze ali tvorjenke.
-  Beseda iz besede 1: Učenci nadomeščajo besedne zveze z ustreznimi tvorjenkami.
-  Deljenje z večkratniki števil 10 in 100: Deli z večkratniki števila 10 in 100! Bodi pozoren na ničle.
-  Primerjajmo dolžine: Primerjaj dolžine med seboj in vstavi ustrezni znak.
-  Kdaj kaj počnemo?: Učenec izbere uro, ki je najbližja uri, ko opravljamo različne dejavnosti.
-  Koliko kaže ura?: Vaja za utrjevanje "cele" ure.
-  Matematična telovadba: Preverjanje znanja ob koncu 3. ali začetku 4. razreda.
-  Množenje z večkratniki števila 10: Računi za utrjevanje množenja z včekratniki števila 10.
-  Pretvarjamo - prostornina: Pretvarjanje merskih enot za prostornino.
-  Katera merska enota je prava?: Zabavna naloga, pri kateri se moraš odločiti, s katero mersko enoto bi zapisal dolžino, višino, ali širino predmeta.
- Pogovori: Reševalec mora urediti dele pogovora v smiselno zaporedje. Utrjujemo branje z razumevanjem.
-  Zabavna abeceda: Še ena zabavna naloga za prepoznavanje abecednega reda
- Razredna nastava: Zbirka prispevkov in spletnih povezav za učenje na razredni stopnji, ki je delo hrvaških učiteljic in učiteljev.
-  Bodi previden!: Preberi sporočila. V pravokotnike vpiši ustrezne besede. Preveri s klikom na gumb Preveri. Če je beseda napačna, poskusi znova.
- TRAVNIK: Učenci prepoznavajo travniško cvetje in trave.
-  Še vedno ne poznaš ure?: Naloga za preverjanje ali ocenjevanje branja dnevnega časa, poznavanja in zapisovanja časa pred in po dvanajsti uri. Reši tudi:
KOLIKO KAŽE URA?
- Vaje angleščina: Simpatične vaje za lahkotno učenje angleščine. Primi kartico in jo ponesi k ustrezni sličici. Ko se pokaže debel črn rob, kartico izpusti. Pare lahko poljubno premikaš.
- Obrnjena učilnica: POTOPIS: Delo z oz. v obrnjeni učilnici naj izvajajo učenci doma - najboljše ob koncu tedna, ker je tudi učenje razporejeno na 3 dni. Spoznavanje potopisa Z. Šeruge Indijanci brez perja je primerno kot začetno uvajanje dela v obrnjeni učilnici. Smiselno je, da učitelj opozori učence, da upoštevajo navodila in postopnost reševanja nalog. Učitelj v šoli na različne načine preveri
uspešnost samo-učenja učencev.
-  Premi in odvisni govor (obrnjeno učenje): Oglej si posnetek in reši naloge. Spoznaj različne zapise poročanega govora, uporabo ločil in narekovajev.
Naloga je sestavljena iz video posnetka z razlago o načinih zapisa premega in odvisnega govora ter nekaj nalog. Posnetek lahko uporabite za obrnjeno učenje.
-  Naravoslovje in tehnika: e-učbenik: Testni primerek učbenika v elektronski obliki za naravoslovje in tehniko v 4. razredu.
-  Matematika: e-učbenik: Testni primerek e-učbenika za matematiko v 4. razredu.
-  Naloge o glasbilih: Prijazno povabilo k poslušanju. Kombinacija risank s kvizom, za vsakogar nekaj.
- Matematika, ne jezi me: Igra Matematika, ne jezi me! je primerna za učence 4., 5. in 6. razreda, ki so že obravnavali teme iz učnega sklopa geometrija in merjenje. Primerna je za utrjevanje snovi pred preverjanjem znanja in ob koncu posameznega razreda ali triade. Učence še bolj motivira za učenje oz. za utrjevanje snovi, saj je ena od glavnih značilnosti didaktičnih iger ta, da jo uporabimo za doseganje učnih ciljev, njen glavni namen pa je zabava in zadovoljstvo.
- Živali po svetu: Učenci morajo tudi razmisliti, v čem so si živali, ki živijo na določeni celini podobne, oziroma v čem se razlikujejo od ostalih živali po svetu. Soočijo se tudi s problemom - Kaj bi bilo, če bi določena žival živela v drugačnem okolju? Na koncu skupine svoje delo predstavijo ostalim, znanje tudi utrjujejo.
- V kraljestvu živali - začetno opismenjevanje: Računalniška igra je namenjena otrokom drugega razreda in se navezuje na sposobnost fonološkega zavedanja, ki ima ključno vlogo v procesu začetnega opismenjevanja. Gre za ponovitev snovi iz prvega razreda, kjer otrok preko branja in reševanja nalog trenira sposobnost razlikovanja glasov v jeziku in njegovih sestavnih delih (besedah,povedih). Igra je sestavljena iz šestih tipov nalog: razločevanje dolžine besed, razčlenjevanja besed na zloge in glasove, število besed v povedi, poslušanje, ter razumevanje krajših pisnih vsebin.
- 5 minut za zdravje: Ker se v sodobnem času vedno bolj poudarja koncept zdravega načina življenja in ker je pomembno, da se otroci gibajo, si oglejtei kratke video posnetke, z vsebinami, ki jih učitelji lahko uporabijo pri pouku. Navodila poiščite na tej spletni strani 5-minut za zdravje
- Glasovno zavedanje: Igre so namenjene vsem učencem, ki so v fazi začetnega opismenjevanja, torej predvsem učencem 1. razreda, pa tudi naprednejšim učencem v vrtcih ali drugošolcem, ki še niso osvojili predopismenjevalnih zmožnosti.
- Začetno opismenjevanje: Projekt Začetno opismenjevanje je namenjen otrokom prvega ali drugega razreda, ki spoznavajo črke, njegov namen je priprava otrok na pisanje in branje.
- Gradiva za prvo triletje: Objavljena gradiva so razvrščena po razredih in temah. Na strani posamezne zbirke gradiv najdete učitelji in starši informacije, za kakšne aktivnosti so gradiva primerna in uporabna.
- Gradiva za učitelje in učence: Gradivo, ki je na spletni strani je nastalo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani v okviru seminarskih nalog pri predmetu IKT v izobraževanju v študijskem letu 2014/15. Gradivo so pripravili študenti in študentke 1. letnika magistrskega programa Izobraževanje učiteljev pod mentorstvom asistentke Alenke Žerovnik
-  Protipomenke ali besede z nasprotnim pomenom (Brez knjige): Poiščite par besedam.
-  Brezplačne naloge iz matematike za OŠ in SŠ: Na spletni strani www.naloge.si so pripravljene matematične naloge za OŠ od 1. do 9. razreda ter nekatera poglavja SŠ.
Naloge so namenjene za utrjevanje snovi. Računalnik sam preveri pravilnost rešitve.
Vsakič, ko se boste prijavili, boste vedeli katere naloge ste že pravilno rešili, katere naloge ste nepravilno rešili in katere naloge še niste reševali.
Reševanje nalog je brezplačno.
-  Zapišem pravilno 4: Naloga je primerna za utrjevanje zapisa težjih besed ali (z gesli) kot preverjanje
-  Prijava za Veselo šolo: Spletna naloga lahko služi za utrjevanje ali kot priprava na pisni preizkus znanja po obravnavani snovi.
-  Prijava za vpis v srednjo šolo: NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom
-  Nogometaš Zlatko Zahovič: Narejeno po NPZ 2014 v 9. razredu v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  S črko J ali brez nje?: Kdaj pišemo v besedah lj in nj, kdaj pa ne?
-  Božični kviz - videokviz: Resen pa tudi zabaven kviz za zadnje šolske ure pred novoletnimi počitnicami kot samostojna naloga na spletu. Povezava do naloge v PowerPointu, ki jo lahko prilagajate.
-  Lisko v šoli: Narejeno po NPZ 2014 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom (Fran Saleški Finžgar: Gospod Hudournik).
-  Velika ali mala (začetnica)?: Imena jezikov pišemo z malo začetnico, ker so to občna imena, države in njihove prebivalce pa z veliko, ker so to lastna imena. Zapiši pravilno in nato preveri pridobljeno znanje.
-  Stric Martin (Uporaba velike začetnice): Utrjevanje rabe velike začetnice.
- Pisno seštevanje do desetice: Naloga je kot dopolnilo in popestritev utrjevanju pisnega seštevanja do desetice.
-  Kristina Brenk: Mačji dom: Narejeno po NPZ 2013 za SLJ ob koncu 2. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Moja družina: Narejeno po NPZ 2013 za SLJ ob koncu 2. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom.
-  Mojca Pokrajculja: Izberi ustrezen zaključek povedi.
-  Kako dobro poznam pravljice?: Po obravnavi pravljice še kviz o poznavanju pravljic in njihovih avtorjev.
-  Moje telo: Kviz 30 vprašanj je narejen po NPZ 2008 - 2014 ob koncu 3. obdobja v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom, vendar lahko služi tudi za preverjanje znanja po obravnavani snovi o človeškem telesu v 4. razredu.
-  Večkratniki in delitelji: Spletna naloga za utrjevanje poštevanke in matematičnega jezika.
-  Semenke: Naloga je primerna za utrjevanje snovi o semenkah pri NIT.
-  Od 11 do 19 - 1. del: V prazna polja vnesi številke od 11 do 19, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
-  Od 11 do 19 - 2. del: V prazna polja vnesi številke od 11 do 19, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
-  Od 21 do 29: V prazna polja vnesi številke od 5 do 13, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
-  Besedilne naloge: Težje besedilne naloge, ki so namenjene dodatnemu pouku ali pripravi na matematično tekmovanje.
-  Manjkajoče ure: Učenec dopolni zaporedje z ustrezno uro.
-  Kmetovanje: Namenjeno je branju z razumevanjem, saj po prebranem berilu učenci odgovarjajo na vprašanja.
-  Trije metulji: Po obravnavi pripovedke učenci rešujejo različne naloge: odgovarjajo na vprašanja, dopolnjujejo, iščejo pare, uredijo povedi.
-  Koliko stopinj?: Med ponujenimi odgovori izberi pravilnega. Vir:http://eu.ixl.com/
-  Od 5 do 13: V prazna polja vnesi številke od 5 do 13, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
-  Od 7 do 15: V prazna polja vnesi številke od 7 do 15, da dobiš vsoto na koncu vrstice ali stolpca. Nobena številka se ne sme ponoviti dvakrat.
-  Zaokrožimo na stotice: Zaokrožimo na stotice - bodimo pozorni na desetice!
-  Zaokrožimo na tisočice: Zaokrožimo na tisočice - bodimo pozorni na stotice!
-  Računamo s približki: Najprej poišči približni rezultat v stoticah ali tisočicah, nato izračunaj.
- Velika in mala začetnica: V vajah učenci iščejo osebno ime, ki piše z veliko začetnico. Vedo, da osebno ime lahko ne označuje osebe, ampak rastlino ali predmet. Takrat postane občno ime in se piše z malo začetnico.
- Jurka Burka in mlade brihte: Na tej spletni strani najdete poleg predstavitve knjig še nekaj dodatnih materialov za delo v šoli: predlog za obravnavo besedila z učnimi listi (npr. za knjigo Žiga, kisla kumarica), predlog za delo bralnih klubov in namig za izvedbe razrednih ur ... Teme, ki jih obravnavajo knjige iz zbirke »Jurka burka in mlade brihte«, so: samopodoba, nasilje, metode učenja in delovanja, čustva in občutki ter odnosi med nami.
-  Kaj vem o pticah: Kviz za utrjevanje snovi o pticah na splošno
-  Naše ptice: Z reševanjem kviza učenci utrdijo prepoznavanje naših ptic. Z večkratnim reševanjem pa ima kviz lahko tudi vlogo samostojnega učenja v zvezi s prepoznavanjem.
-  O ptici, ki je zobala napake: Prispevek je namenjen logičnemu branju. Razumevanje pokaže z odgovori na vprašanja (da-ne). Druga naloga je namenjena popravi napak. Vir: Drugo berilo za osnovne šole Zvonec kliče, Ljubljana: Mladinska Knjiga, 1987
- Besede, besede, besede,....: Učenec širi besedni zaklad. Ena beseda ima dva ali več pomenov. Išče sopomenke.
-  Dan Zemlje 2: Utrjevanje pojmov ob križanki.
-  Čutila: Naloga je primerna za utrjevanje in/ali preverjanje učne snovi o čutilih.
-  Kmet in povodni mož: Prispevek je namenjen branju otrok in dokazovanju razumevanja prebranega. Uporabljamo ga lahko pri utrjevanju, preverjanju ali ocenjevanju. lahko pa ga uporabimo tudi za delo pri dodatnem pouku.
Vir: Drugo berilo za osnovne šole Hiša, hiška hiškica, zalozba Mladinska Knjiga, LJ 1994
- Seštevanje do 100: V vajah so računi z dopolnjevanjem do desetičnega števila.
- Odštevanje do 100: V vajah so računi odštevanja do 100 brez prehoda.
-  Dihala: Naloga za utrjevanje snovi pri NIT - Dihala.
-  Prebavila in hrana: Naloga je primerna za ponavljanje in utrjevanje snovi o hrani in prebavilih.
-  Pust, pust, širokih ust: Reševanje naloge je primerno za utrjevanje znanja o slovenskih pustnih šemah in ločevanju med kulturnimi dediščinami različnih narodov.
-  Bina Štampe Žmavc: Narejeno po NPZ 2013 za SLJ ob koncu 2. obdobja.
-  Kosti in mišice: Naloga je namenjena utrjevanju snovi pri NIT - Človeško telo
-  Števila do 10 000 (1.vaja): Primer, kako lahko že obstoječo nalogo v programu Brez knjige dopolnite ali spremenite po svoje.
- Prehrambena piramida: 2 nalogi, v katerih učenci umestijo živila v ustrezni zabojček.
-  Slovenski kulturni praznik: Kviz je primeren za utrjevanje znanja o slovenskem kulturnem prazniku in dveh - za slovenski jezik - najpomembnejših možeh ali kot uvodno preverjanje - pred obravnavo
-  SLJ - Zapišem pravilno 3: Naloga je primerna za dodatno vajo/utrjevanje pravilnega zapisa določenih besed.
-  Stara slovenska imena mesecev: Z reševanjem naloge (lahko večkratnim) učenci utdijo poznavanje starih slovenskih imen za mesece.
-  SLJ -Zapišem pravilno 2: Vaja je primerna za utrjevanje pravopisno težjih besed.
-  SLJ -Zapišem pravilno 1: Vaja je primerna za utrjevanje pravopisno težjih besed.
-  Slovenski državni prazniki: Učenci vpišejo ustrezna poimenovanja za posamezne praznike. Primerno za utrjevanje.
- Liho ali sodo število?: Kam spadajo dana števila: med liha ali soda?
- Pišemo z J ali brez?: Katere besede so napisane pravilno, katere napačno? V katerih pišemo -j, v katerih pa ne?
- Predlogi s-z, h-k: Umeščanje besed k ustreznim predlogom.
-  Bralna vaja - poklici: Vaja je namenjena učencem s težavami pri branju ali pa pripomoček pri začetnem branju. Vadimo gibanje oči. Naloga ima tudi glasovno navodilo.
Na levi strani je tabela s sličicami poklicev. Na desni strani pa je sličica astronoma, pod katerim je imenovan drug poklic, v tem primeru je to čevljar.
-  Berem velike tiskane: Poišči besede, ki se začnejo na ba, pr, iz itd. Naloga v IE ne deluje. Uporabite Google Chrome ali Firefox.
-  Bralna vaja - živali: Vaja je namenjena učencem s težavami pri branju ali pa pripomoček pri začetnem branju. Vadimo gibanje oči. Naloga ima tudi glasovno navodilo.
Na levi strani je tabela s sličicami živali. Na desni strani pa je sličica volka, pod katerim je ime druge živali, v tem primeru je to žaba. Poišči žabo v tabeli in klikni nanjo. Namesto volka se bo prikazala žaba z imenom živali, ki jo bo treba poiskati zdaj.
- Zapis števil z besedo: Učenci z reševanjem nalog utrjujejo praktično uporabo pravil o zapisu števil.
-  Kviz Družba smo mi: Kviz po obravnavani snovi. Prirejeno po učbeniku Družba smo mi 4 (Rokus Klett).
-  Simetrija: Učenci utrjujejo pojem simetrije s prepoznavanjem simetričnih oblik in določanjem števila simetral.
-  Pisno seštevanje do 10000: Utrjevanje pisnega seštevanja z dvema in več seštevanci.
-  Kolobarniki, polži, školjke: Z reševanjem naloge učenci utrjujejo nove pojme in prepoznavajo živali.
-  Pedenjped: Preberi posamezne kitice pesmi iz pesniške zbirke Pedenjped in napiši naslov pesmi. Odgovori na vprašanja, oziroma izberi pravilen odgovor. Naloge, napisane z modro barvo, rešuj ustno ali v zvezek.
-  Rastline v križanki: Naloge lahko uporabimo za uvodno motivacijo ali pri ponavljanju snovi o rastlinah iz naše okolice.
- Prehodi v PowerPointu: Animacije in prehodi so odličen način s katerim pritegnem pozornost ali izboljšam videz predstavitve.
Izberem diapozitiv in odprem zavihek Prehodi. V galeriji se mi prikažejo različni prehodi. S klikanjem na sličice lahko vidim učinek prehoda na izbranem diapozitivu.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Vnašanje izrezka zaslona (PowerPoint): Powerpointovi projekciji lahko hitro in preprosto dodam posnetek zaslona.
Zakaj so posnetki pripravni, bom prikazala na vzorčnem primeru.
Rada bi ustvarila prosojnico o vremenu in bi med drugim rada prikazala vreme v Sloveniji na določen dan. Pomagala si bom z možnostjo posnetka zaslona.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
-  Juri Muri v Afriki - poišči rime: Poišči rime. Vse rime so iz knjige Juri Muri v Afriki.
-  Juri Muri v Afriki - dopolni obnovo: Obnovo knjige Juri Muri v Afriki dopolni z besedami. Ustrezno besedo povleci na ustrezno mesto.
-  Množim in delim z 10: Utrjevanje množenja in deljenja z 10.
-  10 največjih držav: Deset največjih držav. Katere so, kje ležijo, kakšne zastave imajo, kateri jezik govorijo prebivalci, vse to izveš v teh zabavnih nalogah. Veliko uspeha ti želim.
- Vstavljanje izrezka zaslona - Word: Officeovi datoteki lahko hitro in preprosto dodam posnetek zaslona, če želim zajeti podatke, ne da bi zapustila program, v katerem delam. Funkcijo lahko uporabim za zajem slike posameznega okna ali delov oken, odprtih v računalniku. Posnetki zaslona so statične slike in ne posnetki nekega dogajanja, kot je na pr. ta posnetek, ki ga pravkar gledate.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ...
-  Dihala: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrdi svoje znanje.
-  Prebavila: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrdi svoje znanje.
-  Srce, kri in žile: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrdi svoje znanje.
-  Gibala: Dopolni povedi z manjkajočimi besedami in utrjuj svoje znanje.
- Oštevičevanje strani - Word: Dokumentom, ki so daljši od zgolj nekaj strani, je pametno dodati številke strani. Vsi vemo, kako zamudno je ponovno razvrščanje strani neoštevilčenega dokumenta, če nam je ta padel iz rok in se raztresel povsod naokoli. Ne dovolite, da bi se vam zgodilo kaj takega!
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Vstavljanje polja z besedilom - Word: Včasih bi radi kak del besedila še posebej poudarili, tako kot v časopisnem članku. Bralca tak dodatek pritegne, dokument je videti bolj razgiban. Word ima nekaj že vnaprej pripravljenih predlogov, prav lahko pa se z vstavljanjem poigramo sami.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
-  Lateralno razmišljanje: Lateralno mišljenje je potrebno za rešitev mnogih vsakdanjih problemov. Omogoča nam, da na situacijo pogledamo z različnih zornih kotov in poiščemo različne možne načine reševanja problemov.
V naslednjih nalogah se ne zadovoljite s prvim preprostim odgovorom, ki se ga spomnite. Uporabljajte domišljijo, poskusite najti kar najbolj različne in domiselne rešitve in s pomočjo namigov ugotovite, kaj se je zgodilo v danih situacijah! Veliko zabave!
-  Naloge iz tekmovanj: 8 nalog iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport.
-  Vitezi in oprode: 9 nalog iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport.
-  Logične uganke s števili: 7 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
-  Logične naloge z merjenjem količin: 14 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
-  Naloge s tabelami: 6 nalog iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport.
-  Prečkanje reke: Prečkanje reke je vrsta nalog, kjer moramo na drugo stran reke prepeljati ljudi, živali ali predmete. Navadno imamo na razpolago majhen čoln ter omejitve, koliko ljudi (živali, ...) je lahko hkrati v čolnu in v kakšni družbi.
Naloge so označene po težavnosti, vendar naj vas to ne zavede. Naloga, ki je za nekatere težka, je za druge lahka, in obratno. Zato se brez strahu lotite tudi tistih, ki so označene kot težje.
-  Logične uganke: 24 logičnih ugank iz projekta Nauk.si, ki ga je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport
-  Zanimive logične uganke 2: 12 logičnih ugank iz projekta Nauk.si.
-  Zanimive logične uganke 1: 13 logičnih ugank iz projekta Nauk.si.
- Skrči dokument na eno stran - Word: Imam dokument, v katerem moj podpis pade na naslednjo stran, kar je zelo moteče. Kako to urediti tako, da mi ne bo treba brisati del besedila, spreminjati velikost pisave ali širiti strani. Uporabila bom ukaz Skrči na eno stran.
- Odložišče (Word, Excel, Power Point): Odložišče deluje s standardnimi ukazi Kopiraj in Prilepi. Ko katerikoli elelemnt v dokumentu kopiram, se shrani v Officeovo odložišče. Iz njega lahko kopirani element prilepim kadar koli v kateri koli Officeov dokument. Zbrani elementi ostanejo v Officeovem odložišču ...
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Odstranjevanje ozadja slik - Power Point: Za preprosto igranje s slikami lahko uporabimo tudi PowerPoint. Ogledali si bomo, kako lahko skombiniram dve različni fotografiji v Skoraj umetniški učinek.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Dodajanje zavihka na trak - Word: S prilagoditvami lahko trak prilagodim svojim željam. Ustvarjam lahko zavihke in skupine po meri, v katerih so pogosto uporabljeni ukazi ...
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Vrstica za hitri dostop - Word: Orodna vrstica za hitri dostop je orodna vrstica, ki jo je mogoče prilagoditi in ima nabor ukazov, ki so neodvisni od trenutno prikazanega zavihka na traku. Orodno vrstico za hitri dostop lahko premaknete iz enega od dveh možnih lokacij in vanjo dodate gumbe, ki predstavljajo ukaze.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Zahtevna tabela, postavitev (Word): Skušali bomo ustvariti malce bolj zahtevno tabelo. V predlogi vidim, da je v prvi vrstici 6 stolpcev oz. celic, v drugi in tretji po dvanajst, v zadnjih dveh pa le po en stolpec. Tako tabelo lahko ustvarjamo na več načinov, pokazala bom najenostavnejšega.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Griddlers - logične uganke in zanke: Za reševanje potrebujete Javo.
- Vstavljanje tabele iz Excela - Word: Tabele lahko vstavljam tudi direktno iz Excela. To možnost uporabimo takrat, ko želimo prenesti že gotovo tabelo v wordov dokument ali pa v primeru poročila, ki vsebuje različne podatke tudi iz drugih programov.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Uporaba WordArt-a v Wordu: Kratek posnetek: kako lahko uporabimo WordArt za okrasitev svojega besedila.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Prilagajanje besedila - Word: Kratek posnetek o možnosti prilagajanja besedila.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Dodajanje, brisanje stolpcev in vrstic v tabeli - Word: Kratek posnetek - dodajanje in brisanje stolpcev, vrstic, cele tabele.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Velikost celice - prilagajanje tabele - Word: Kratek posnetek - samodejno prilagajanje velikosti celice besedilu.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Urejanje slogov v tabeli - Word: Kratek posnetek kako lahko prilagodimo sloge že vnešene tabele.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Nariši tabelo - Word: Kratek posnetek . vstavimo tabelo tako, da jo narišemo po meri.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Vnos besedila v tabelo - Word: Kratek posnetek - vnašanje besedila.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Razvrsti podatke v tabeli - Word: Kratek posnetek kako lahko v Wordu razvrstimo podatke po različnih kriterijih.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Vstavljanje tabele - Word: Tabelo vstavljamo v dokument takrat, kadar želimo podatke prikazati bolj pregledno. Podatki v tabeli so lepo urejeni in pregledni. V tabeli lahko informacije prikažem v ločenih celicah, ki so razporejene v vrstice in stolpce.
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Vstavljanje izrezkov v dokument - Word 2010: »Slikovni izrezek« je splošno ime za ilustracije, fotografije in slike, ki so na voljo v sistemu Microsoft Office. S slikovnimi izrezki lahko dokumenteVeč v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
dopolnimo ali naredimo bolj zanimive.
- Še en način prilagajanja animacije v PowerPointu: Prilagajanje animacij še malo drugače. V Podoknu animacij lahko ročno nastavljamo različna obnašanja animacij - lahko jih premikamo, daljšamo, krajšamo, umeščamo med druge animacije ...
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
- Časovno prilagajanje animacije v PowerPointu: ...Izberem sliko. Dvokliknem na preslikovalnik animacij in določim animacijo tudi obvestilu in oblačku. Preverim, kako je videti. Ne želim, da se vsi trije predmeti prikažejo iz iste smeri, zato izberem obvestilo in mu določim ...
Več v zbirki posnetkov Zrno do zrna, kamen na kamen ....
-  Angleška slovnica: Namen spletne strani je učenje angleškega jezika s pomočjo razlage in utrjevanja snovi z različnimi interaktivnimi vsebinami.
Angleška slovnica vam ne bo delala več težav.Učenje je lahko tudi zabavno, zato lahko angleške čase ponavljaš s pomočjo tabel in miselnih vzorcev, ki jih lahko z malo domišljije sam izdelaš.
- Otrok je rojen / A child is born: Fotografije švedskega raziskovalca na področju medicinske fotografije o čudežu življenja. Tudi na: http://static.scanpix.se/misc/bildspel/LennartNilsson/index.html
-  Zrno do zrna, kamen na kamen: Zbirka kratkih poučnih filmov v slovenščini o delovanju programov Word, Power Point, Excel in Hot Potatoes. Zbirka šele nastaja in upa tudi na vaše sodelovanje. Zagotovo klikni na Sodeluj in se nam pridruži!
- Izdelovanje različnih izdelkov: Odlična stran, čeprav je v angleščini, kjer najdete veliko zanimivih izdelkov, vključno z modeli za barvanje, rezanje in sestavljanje, vezanih na letne čase ali urejeni po sklopih (živali, vozila ...)
- Zlati kraljevič - Youtube: Feri Lainšček: Mislice - zbirka pravljic za Cankarjevo priznanje 2011-12. Prisluhnite pravljici Zlati kraljevič, ki jo pripoveduje Vesna Radovanovič.
- Lepa Angelika - Youtube: Feri Lainšček: Mislice - zbirka pravljic za Cankarjevo priznanje 2011-12. Prisluhnite pravljici Lepa Angelika, ki jo pripoveduje Vesna Radovanovič.
- I miei sensi: Učenci povežejo čutila z ustreznimi čuti.
- Verjetnost: E-gradivo za poučevanje osnovnih pojmov verjetnosti: motivacijske in nove vsebine, naloge za utrjevanje, igre, preverjanje znanja, učni listi
- Spoznajte se s Power Pointom: Ta tečaj je primeren za vas, če želite nadgraditi PowerPoint 2003 ali starejšo različico na PowerPoint 2010.
Če želite nadgraditi PowerPoint 2007, boste verjetno želeli izvedeti le, kakšne so nove funkcije programu PowerPoint 2010. Priporočamo, da preberete članek z naslovom Novosti v programu PowerPoint 2010.
-  Zaporedja: Naloga je namenjena boljšim matematikom, saj spodbuja logično razmišljanje, prav pa pride tudi pred tekmovanjem Kengurujček.
-  3 RADODARNI MOŽJE: Po branju učnega lista
Trije radodarni možje učenci iz spustnega seznama izberejo tistega, ki najbolje ustreza opisu.
-  Matematične delavnice za nadarjene učence: Učenci rešujejo različne naloge: matematične križanke, rebuse, interaktivne naloge, ... Naloge so izdelane s programom HotPotatoes.
- Matematične delavnice za nadarjene učence: Matematično nadarjeni učenci potrebujejo za svoj optimalni razvoj raznovrstne spodbude in mentorja/učitelja. Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije je ena izmed dejavnosti, ki matematično nadarjenim učencem omogoča, da razvijajo svoje matematične sposobnosti, da so pozitivno naravnani do matematike in samozavestni pri njeni uporabi. Nadarjeni učenci ne le rešujejo različne matematične naloge, iščejo podatke, pripravljajo predstavitve matematičnih vsebin in raziskujejo, ampak naloge tudi sami sestavljajo npr. matematične križanke, rebuse, interaktivne naloge, različna zaporedja, naloge s števili in drugo. Pri delu seveda uporabljajo IKT tehnologijo.
- Pustni običaji: Nekaj najbolj tradicionalnih pustovanj in karnevalov, ki potekajo v teh dneh po Sloveniji.
- Kdo je napravil Vidku srajčico: Odlomek iz predstave Lutkovnega gledališča Ljubljana (trajanje 3.43 minute).
-  Jež: Učenec reši kviz o poznavanju ježa.
- Tekstilček: Ideja, kako pri pouku čim bolje izkoristiti možnost uporabe informacijske tehnologije za utrditev znanja o tekstilu in njegovemu vzdrževanju.
- Opazujemo vreme: POVEŽI PARE
-  Male tiskane črke - 2.del: Učenec pri branju uporablja vse male tiskane črke.
-  Ploščine štirikotnikov: Gradivo lahko uporabljate na spletu, lahko pa si naložite posamezne PP prosojnice in posamezne naloge v Excelu na svoj računalnik.
Gradivo je lepše vidno, če uporabite možnost celoten zaslon (F11). Omogočeni morajo biti makroji v Excelu (nizka stopnja varnosti).
-  Od najmajšega do največjega števila: Učenec uredi števila do 10 od najmanjšega do največjega.
-  Spomin - vreme: Učenec igra igro spomin in ob tem utrjuje vremenske znake.
- Mat 5 pisno množenje in deljenje dril: Kar nekaj učnih listov za utrjevanje pisnega množenja in deljenja v 5. razredu.
- Poštevanka števila 2: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 2. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 3: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 3. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 4: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 4. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 5: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 5. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 6: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 6. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 7: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 7. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 8: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 8. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 9: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 9. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka na več načinov: Pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja poštevanke. V delovnem oknu pripomočka je ob zagonu prikazano kratko navodilo. Uporabnik prebere navodilo, postavi nastavitve in začne z uporabo.
- Trikotnik Zakotnik: Skupina treh povezanih spletnih sestavov: za predstavitev trikotnikovih lasnosti in značilnosti, za prikaz vseh možnih načrtovanj in tri povezana preverjanja. Uporablja se lahko pri pouku matematike v 7. razredu: kot pripomoček za predstavitev učne snovi, kot sredstvo v raziskovanju trikotnikovih lastnosti, kot priročnik v iskanju načrtovanj, kot pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja.
-  V Kužkovi vasi: Otrok mora natančno prebrati zgodbico da lahko reši naloge
- Samostalnik, glagol, pridevnik: Razporediti moramo besede v ustrezen predalček. Računalnik nas opozori na napako z barvo.
-  Matematični kviz - računske operacije: Učenec prebere in reši posamezne naloge
-  Joj, te začetnice!: Učenci pozorno berejo besedilo in ugotovijo, katere besede bi morale biti zapisane z veliko oz. malo začetnico. S klikom na napačno zapisano besedo napako popravijo. Rezultat sproti spremljajo in se na prijeten način urijo v pravilni uporabi začetnic.
- Predloga s/z in k/h: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju ustrezne rabe predlogov s/z in k/h. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo pravilno rešil ali ne.
-  Joj, te začetnice: Pravopis je trd oreh in povzoča učencem nemalo težav. Pravilno zapisovanje začetnic je tisto kar praviloma pričakujemo, da bodo osvojili vsaj do konca drugega triletja. Pomagajmo jim z njim zanimivimi vajami npr. s pomočjo računalnika. Ko vajo zaključijo, jo lahko še lepopisno in pravopisno prepišejo v svoje zvezke!
- Ulomki_uvod: Excelova preglednica z različnimi nalogami za usvajanje in utrjevanje znanja o ulomkih, ki nudi takojšnjo povratno informacijo ter pojasnila v primeru napačnega reševanja. Učitelj preglednico lahko naloži na razredni računalnik.
Uporabi možnost Pogled -> Celoten zaslon. Varnostna nastavitev za makre mora biti nizka. Makri morajo biti omogočeni.
- Različne igrice za različne namene: Obilica različnih nalog za različne starosti, spretnost računanja, prepoznavanja, risanja ...
-  Igrice za zabavno učenje angleščine: Na spletni strani je kar nekaj dobrih igric za učenje in utrjevanje angleščine.
- Računske operacije z decimalnimi števili: Excelova preglednica z različnimi nalogami za usvajanje in utrjevanje znanja o računskih opracijah z decimalnimi števili, ki nudi takojšnjo povratno informacijo ter pojasnila v primeru napačnega reševanja. Učitelj lahko preglednico naloži na razredni računalnik.
Izberi možnost Pogled -> Celoten zaslon. Varnostna nastavitev za makre mora biti nizka. Makri morajo biti omogočeni.
- Seštevanje ulomkov: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
- Seštevanje celih števil: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
- Deljenje decimalnih števil: Program ponudi po 5 naključnih računov s pripadajočimi rešitvami ter statistiko pravilnosti reševanja. Ker vsebuje makroje – gumba »Novi računi« in »Preveri rešitev« , je za pravilno delovanje potrebno namestiti certifikat (skason) ali stopnjo varnosti v excelu nastaviti na »srednja« (orodja/ makro/ varnost/ srednja) ter tako omogočiti makroje. Najbolje je, da po končanem reševanju ne shranite sprememb.
- Mavrica - Rainbow: Učenec prepoznava barve.
- Angleščina: Preverjanje znanja - Navadni preteklik, pridevniki: Gradivo je spletno preverjanje, ki vsebuje različne tipe nalog za preverjanje znanja besedišča, jezika in sporočilnih namenov v okviru teme ljudje in dežele (pridevniki) ali preteklost. Učenci povezujejo vprašanja in odgovore, dopolnjujejo povedi, urijo spomin. Sproti dobijo povratno informacijo.
- Spretnost v uporabi tipkovnice: Začetniki v uporabi računalnika si s to spletno stranjo pridobijo spretnost v uporabi tipkovnice. Navodilo za uporabo je dostopno iz menija v pripomočku. Meni je dostopen le v prvih sekundah po zagonu, ker pripomoček potem samodejno preide v izvajanje in onemogoči dostop do menija.
- Spretnost v uporabi miške: Začetniki v uporabi računalnika si s to spletno stranjo pridobijo spretnost v uporabi miške. Navodilo za uporabo je dostopno iz menija v pripomočku. Meni je dostopen le v prvih sekundah po zagonu, ker pripomoček potem samodejno preide v izvajanje in onemogoči dostop do menija.
- Osnovne računske operacije: Pripomoček za utrjevanje in preverjanje znanja osnovnih računskih operacij.
V delovnem oknu pripomočka je ob zagonu prikazano kratko navodilo.
Uporabnik prebere navodilo, postavi nastavitve in začne z uporabo.
V nastavitvah je možno označiti več računskih operacij.
- Ustno seštevanje in odštevanje do 1000: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju ustnega seštevanja in odštevanja do 1000. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
-  Zaporedja: Iz danih likov sestavi zaporedja po lastni domišljiji in sposobnostih. Like lahko vrtiš, zrcališ ali pa zbrišeš tistega, ki ti ni všeč.
- Enačbe: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju urjenju ustnega seštevanja in odštevanja do 100. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Sestavljeni računi: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke in seštevanja in odštevanja do 100. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Poštevanka števila 10: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so urjenju poštevanke števila 10. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
- Samostalnik: Naloge so izdelane s pomočjo programa Microsoft Excel. Namenjene so utrjevanju znanja o samostalniku. Lahko jih shranite v svoj računalnik, najbolje kot predlogo; tako jih boste lahko uporabljali znova in znova. Če vas program ob odpiranju opozori, da dokument vsebuje makre, jih obvezno omogočite, da bo program pravilno deloval. Učenec ob ali po izpolnjevanju polj dobi povratno informacijo, ali je nalogo (račun) pravilno rešil ali ne.
-  Naloge za utrjevanje angleščine:
- Kvizi, didaktične igre od 4 - 16 let: Odlično za utrjevanje angleščine, skozi različna podorčja, od zgodovine, geografije, matematike ...
Stran BBC, katere namen je OBVEŠČATI, VZGAJATI, ZABAVATI, BOGATITI ŽIVLJENJE VSEM, in si prizadeva biti najbolj ustavrjalna spletna stran na svetu.
- Angleščina na spletu, interaktivne vaje: Nekaj vaj vključujejo tudi poslušanje in možnost zapisa. Zelo velik izbor nalog in kvizov.
-  Velika začetnica: Učenec mora ugotoviti, katera beseda je zapisana napačno in jo s klikom nanjo popraviti.
- Gibanje: Reševalec mora najti ustrezno besedo za gibanje medvedka.
-  Zelenjava je zdrava!: Reševalec mora poiskati nekaj napak v besedilu.
-  Zelenjava je zdrava!: Če želi reševalec uspešno rešiti kviz, mora besedilo prebrati, razumeti in v njem poiskati odgovore na vprašanja.
-  Beremo: Reševalec utrjuje branje in pravilen zapis
-  Beremo: Reševalec utrjuje branje
-  Legenda o Ozirisu: Če reševalec želi uspešno rešiti nalogo, utrjuje branje z razumevanjem.
-  Legenda o Ozirisu in Izis: Če želi reševalec nalogo pozitivno rešiti, mora besedilo prebrati z razumevanjem. Z iskanjem podatkov v besedilu utrjuje bralne sposobnosti.
-  Visokogorsko rastlinstvo: Reševalec mora z razumevanjem slediti zgrdabi zgodbe. Rezultat lahko natisnemo.
-  Pregovori malce drugače: Nalogo lahko rešujemo individualno, lahko pa jo uporabimo za frontalno delo. Uporabno za uvod v razredno uro, za sprostitev ...
|